Gençliğin Yüzleri Ne Yapar?

Karar alıcılara ulaşamayan, sorunlarını dile getiremeyen, getirmekten korkan, tüm gençler adına, ben de varım, diyebilmek için yola çıkmış  gençler topluluğuyuz. Başardığımız ve başaracağımız işler ile geleceğe gururla bakan nesillerin devamının teminatı olmaktan gurur duyuyoruz.

 

Gençliğin Yüzleri olarak şahsımızda her birimiz, her grup ve fikrin sahibi olan tüm gençleri temsil ediyoruz. Fikirlerimiz sadece yarınlara dair öneri ya da geçmişe bir eleştiri değil. Bizim için, bizler aracılığıyla, yine bizler tarafından bugünün inşası olma yolunda ilerliyoruz.

 

Sosyal alanlardan mahrum kalmış, temel ihtiyaçlarını temin etmekten aciz, siyasi arenada temsil edilemeyen, geleceği ile ilgili kaygı duyan ve hakkını savunmak arzusuyla harekete geçen her bir genç adına çıktığımız bu yolda, genel seçim sürecinde 8 şehirde düzenlediğimiz gençlik forumları ile genç seçmenlerin taleplerini konuştuk. Gençlik forumlarında konuşulan konuları temel alarak 4 politika önerisi hazırladık. Gençlerin siyasete katılımı, işsizlik, nitelikli eğitim ve temel ihtiyaçlara erişimi konusunda milletvekili ve milletvekili adayları ile siyasal forumlarda bir araya geldik. Genel seçimlerin sona ermesinin ardından yerel seçim süreçleri için çalışmalarımıza başladık. Yerel seçimler kapsamında taleplerimizi konuşmak için 4 şehirde akranlarımızla bir araya geldik.  Bu gençlik forumları sonucunda 15 politika önerisi hazırladık. Siyasal forumlarda belediye başkan adaylarıyla yereldeki sorunlarımızı konuştuk. Politika önerilerini temel alarak hazırladığımız Belediye Başkan Adayları İçin Gençlik İyi Niyet Sözleşmesi ile 67 Belediye Başkan Adayından “genç dostu belediye başkanı” olacağına dair söz aldık.  

 

Her biri alanında oldukça yetkin, araştırmayı ve öğrenmeyi seven ekip arkadaşlarımız ile aldığımız medya, eğitmenlik, savunuculuk ve iletişim eğitimleri ile bu yoldaki çalışmalarımızda daha güçlü bir şekilde ilerledik.

 

En büyük zenginliğimizin hürriyetimiz olduğunun ve hürriyeti kullanabilme yeteneğimizin siyasi temsilden geçtiğinin bilincinde olarak sesimizi hep daha yükseklerden duyurabilmek için canla başla çalışıyoruz ve bugünkü tabloda başarılı olduğumuzu söyleyebiliriz. Özetle biz kimiz diye sorarsak; biz gençliğin ta kendisiyiz, geleceğimizi şekillendirecek ve bugünün kararlarına da yol verebilecek potansiyeldeki bireyleriz. Bizler dünün çocukları, bugünün gençleri ve yarının yetişkinleri olarak; dün, bugün ve yarın, buradaydık, buradayız ve burada olacağız.

 

Birilerinin bizler için bir şey yapmasını beklemeyen gençlik olarak bugün yaptığımız projeler ile karar alıcılara ulaşmaya devam ediyoruz.

 

Yazı: Yiğit ARSLAN

Edit: Cansu Naciye KIDIK